3S İnsan Kaynakları Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı

KURUMSAL

Hakkımızda detaylı bilgileri bu bölüm içerisinden bulabilirsiniz.Hakkımızda

Şirketin kurucu ortağı olan S.Soner Selçuklu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdi. Daha sonra Anadolu Üniversitesinde İşletme eğitimini tamamladı. 

 

SBF İktisat bölümü öğrencisiyken  küçük bir girişim olarak başlattığı, başlangıçta hobi niteliğinde oluşan, daha önce geniş çaplı pazara dönük başka bir örneği olmayan mikro ölçekteki üretim ve pazarlama işini 1983-2000 yılları arasında sanayicilik anlayışıyla geliştirdi. Kendi işini büyütme sürecinde pazarlama faaliyetleri çevresinde oluşturduğu ağ içinde iş danışmanlığı yaptı. Bu sürede birçok küçük girişimin iş fırsatı olarak gerçekleştirilmesinde öncü oldu.  

 

Girişiminin öyküsünü 2006 yılında yazdığı ikinci kitabında bir araya getirdi.1995 yılından itibaren misyonunu tamamladığına inandığı  ilk girişimini işletme devir planı çerçevesinde çalışanlarına bırakırken,  Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı  alanında ikinci girişimcilik yolculuğuna  çıktı. 2003 yılı "3S İnsan Kaynakları Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı" şirketleşme sürecinin başlangıcı oldu. 

İş hayatının son 17 yılı, tedarikçi ve çözüm ortağı şirketlere, küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ) ve  alışveriş merkezlerine (AVM) yönelik eğitim ve danışmanlık hizmetlerini kapsamaktadır. Önem verdiği konular arasında söz konusu işletmelerde "Kurumsallaşma" sürecinin yönetilmesi, "İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi" anlayışının yerleştirilmesi,  "Sürekli Eğitim Merkezleri"nin oluşturulması ve danışmanlık ilişkisinin geliştirilmesi öncelikli olarak yer almaktadır. 

 

Selçuklu'nun, Rota Yayıncılık tarafından 2003 yılında basılan "İtişmeyelim İletişelim" adlı kitapta iki makalesi yer almıştır. Sistem Yayıncılık tarafından (2005) Mart ayında "Ergen Şirketler", (2006) Şubat ayında "Küçük Bir Girişimin Öyküsü", (2008) Nisan ayında "Yönetimde 14 "S" Becerisi ", (2012) Haziran ayında AYD (Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği) tarafından yayımı ve  dağıtımı yapılan "DİKKAT! AVM ON BOARD-ALIŞVERİŞİN MERKEZİNE YOLCULUK", 19 Nisan 2018 tarihinde Elma Yayınevi tarafından basımı yapılan "PARDON! KURUMSALLAŞMALI MI DEDİNİZ?    (“Pardon! Kurumsallaşmalı”mı Dediniz?”) " başlıklı  beş kitabı bulunmaktadır. 
Selçuklu'nun tüm çalışmalarını çatısı altında yürüttüğü kısa adıyla 3S Danışmanlık, yeni girişimlerin, aile, arkadaş, sermaye ortaklıkları ve patron şirketlerinin kuruluş süreçlerinin tamamlanması ve kurumsallaşma yolculuğuna çıkmaları için şirkete özgü butik hizmet vermeyi ilke edinmiştir.

https://www.linkedin.com/in/3sdanismanlik/

https://www.facebook.com/3sdanismanlik

https://twitter.com/sssdanismanlik

@sssdanismanlik

https://akvaryumdandenizmanzaralari.blogspot.com.tr@sssdanismanlik/​

http://avmdergi.com/author/soner-selcuklu/

https://www.instagram.com/sonersel/

www.3sdanismanlik.com.tr