3S İnsan Kaynakları Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı

KURUMSAL

Hakkımızda detaylı bilgileri bu bölüm içerisinden bulabilirsiniz.Hakkımızda

Şirketin kurucu ortağı S.Soner Selçuklu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdi. Daha sonra Anadolu Üniversitesinde İşletme eğitimini tamamladı. Şu an AÖ İşletme Fakültesi Marka İletişimi ön lisans öğrencisi.

SBF İktisat bölümü öğrencisiyken küçük bir girişim olarak başlattığı, başlangıçta hobi niteliğinde daha önce geniş çaplı pazara dönük başka bir örneği olmayan mikro ölçekteki üretim ve pazarlama işini 1983-2003 yılları arasında sanayicilik anlayışıyla geliştirdi. Kendi işini büyütme sürecinde pazarlama faaliyetleri çevresinde oluşturduğu ağ içinde iş danışmanlığı yaptı. Bu sürede birçok küçük girişimin iş fırsatı olarak gerçekleştirilmesinde öncü oldu.  

Girişiminin öyküsünü 2006 yılında yazdığı ikinci kitabında bir araya getirdi. 2003 yılından itibaren Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı alanında ikinci girişimcilik yolculuğuna çıktı. Son 19 yıl içindeki hizmetleri  tedarikçi ve çözüm ortağı şirketlere, küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ) ve alışveriş merkezlerine (AVM) yönelik 3S Danışmanlık çatısı altında butik eğitim ve danışmanlıkları kapsamaktadır.
 
Selçuklu’nun önem verdiği konular arasında söz konusu işletmelerde Kuruluş Sürecinin Tamamlanması, Kurumsallaşma Yolculuğuna Çıkış, İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi anlayışının yerleştirilmesi, Sürekli Eğitim Merkezinin oluşturulması ve Danışmanlık ilişkisinin geliştirilmesi öncelikli olarak yer almaktadır. 
Selçuklu'nun, Rota Yayıncılık tarafından 2003 yılında basılan "İtişmeyelim İletişelim" adlı kitapta iki makalesi yer almıştır. Sistem Yayıncılık tarafından (2005) Mart ayında "Ergen Şirketler", (2006) Şubat ayında "Küçük Bir Girişimin Öyküsü", (2008) Nisan ayında "Yönetimde 14 "S" Becerisi ", (2012) Haziran ayında AYD (Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği) tarafından yayımı ve  dağıtımı yapılan "Dikkat! AVM On Board-Alışverişin Merkezine Yolculuk", 19 Nisan 2018 tarihinde Elma Yayınevi tarafından basımı yapılan "Pardon! Kurumsallaşmalı Mı Dediniz? ", 24 Kasım 2021 tarihinde Alakarga Yayınevi tarafından basımı ve dağıtımı yapılan " Günah Keçisi-Kısa Öyküler Ve Büyükler İçin Masallar"; Kasım 2022 tarihinde ENS Danışmanlık tarafından derlenen ve perakende sektörüne bir kültür hizmeti olarak Parma Kitap tarafından basımı yapılan AVM ÇAĞI VE YENİ NORMAL başlıklı yedi kitabı bulunmaktadır. 

https://www.linkedin.com/in/3sdanismanlik/

https://www.facebook.com/3sdanismanlik

https://twitter.com/sssdanismanlik

@sssdanismanlik

https://akvaryumdandenizmanzaralari.blogspot.com.tr@sssdanismanlik/​

http://avmdergi.com/author/soner-selcuklu/

https://www.instagram.com/sonersel/

www.3sdanismanlik.com.tr