3S İnsan Kaynakları Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı8 KİTABIN ÖYKÜSÜ

 
YAZARLIK YOLCULUĞUM
 
2003 Yılında Personel Excellence dergisinde yayınlanan yazılarımdan ikisi (Sözsüz İletişim ve Yüksek Teknoloji, Yüksek Temas) Rota Yayınları tarafından İTİŞMEYELİM İLETİŞELİM başlıklı kitaba alındı. Daha önce az da olsa ulusal ve çoğunlukla yerel gazete ve dergilerde köşe yazılarım çıksa da bunun beni bir kitap yazarı olmam için cesaretlendirdiğini söyleyemem. Ancak anlıyorum ki o yazılar da beni geleceğe hazırlıyormuş… Rota Yayınları benim yazarlık yolculuğuna çıkışımın başlangıcı oldu. Onlara teşekkür borçluyum.
 
2005 yılında yönetim danışmanlığı deneyimimi bir araya getirdiğim ilk kitabım ERGEN ŞİRKETLER okurlarıyla buluştu. Kitabı yazmam iki yılımı aldı. Bir sayfa için günlerce çalıştığımı hatırlıyorum. Bu kitabın editörü değerli hocam Seda Toksoy’dan yazıda Türkçeyi olabildiğince doğru kullanmayı öğrendim. Bu konuda epey ter döktüğümü itiraf etmeliyim. Ona minnettarım.
Arkasından üniversitede öğrenciyken çıktığım mikro ölçekli girişimcilik yolculuğumun bir KOBİ'ye dönüşme sürecini KÜÇÜK BİR GİRİŞİMİN ÖYKÜSÜ (2006) kitabında anlattım. Teori ve pratik sonunda beni iş dünyasında her düzeydeki yöneticinin en azından sahip olması gereken becerilerle ilgili YÖNETİMDE 14 "S" BECERİSİ kitabını yazmaya yönlendirdi. Bu kitap da 2008 yılında piyasaya çıktı.
 
Türkiye'nin hemen her yerine yaptığım yoğun seyahatler nedeniyle yazmaya fırsat bulamadığım dört yıl oldu. Ancak bu arada deneyim biriktirdim. Ülkenin çeşitli bölgelerinde her sektörden şirketle çalışma ve ülke ekonomisini yerinde tanıma fırsatı buldum. Nihayet 2012 yılında AYD tarafından basımı ve dağıtımı yapılan, perakendenin o dönemin yıldız kanalı AVM'lerin iç dünyasını fotoğraflayarak yazıya döktüğüm DİKKAT! AVM ON BOARD-ALIŞVERİŞİN MERKEZİNE YOLCULUK doğrudan sektör temsilcilerine ulaştı.
 
2012-2017 arasında yoğun koşturmacam devam etti. Kalemimin/Klavyemin soğuduğu beş yılın sonunda kitap çalışmalarıma başladım. Bir yıl sonra 2018'de Elma Yayınevi tarafından basımı ve dağıtımı yapılan, dillerde pelesenk olmuş, “kurumsallaşma” konusunu ele aldığım PARDON! KURUMSALLAŞMALI MI DEDİNİZ? başlıklı kitabım yazma isteğimi ateşledi.
Yönetimle ilgili kitapların dışına çıkarak, mikro ve kısa öykü denemelerimden oluşan kitap çalışmalarına 2018 sonlarında başladım. Kasım 2021 tarihinde Alakarga Yayınevi tarafından basımı ve dağıtımı yapılan GÜNAH KEÇİSİ-KISA ÖYKÜLER VE BÜYÜKLER İÇİN MASALLAR gurur kaynağım oldu.
 
Öykü kitabımdan tam bir yıl sonra Kasım 2022’de ENS Danışmanlık tarafından çeşitli mecralarda yayınlanmış yazılarımın derlenmesiyle perakende sektörüne bir kültür hizmeti olarak sunulan AVM ÇAĞI VE YENİ NORMAL Parma Kitap tarafından basılarak okurlarıyla buluştu. 
 
İyi bir öğrenci olduğum sürece okurlarımın desteğiyle yazarlık yolculuğumun devam edeceğine yürekten inanıyorum...